Подати скаргу
Закрити пошук

Про Комiсiю з журналiстської етики

Комісія з журналістської етики – орган саморегуляції роботи журналістів та редакцій в Україні, який обговорює та пропонує вирішення конфліктних ситуацій у медіа шляхом розгляду скарг від споживачів інформації. Наше завдання – сприяння дотриманню професійних етичних стандартів в українських медіа та формуванню запиту суспільства на якісну журналістику

Чому Комісії з журналістської етики можна довіряти?

 1. 20 років – ми допомагаємо формувати культуру професійної та чесної журналістики, а відтак утвердження довіри до ЗМІ та зміцнення принципу свободи слова в Україні.  
 2. Утворилися під час установчих зборів журналістської ініціативи «Журналісти — за чисті вибори» у 2001 р.
 3. Офіційно зареєстровані як громадська організація з 2003 р.
 4. Є членами Міжнародної мережі етичної журналістики (EJN). До березня 2022 року були членами Альянсу незалежних пресрад Європи (AIPCE), вийшли через невиключення Росії.
 5. Діємо прозоро в межах та підставі Статуту та Кодексу етики українського журналіста.
 6. До КЖЕ входять члени (усього 15 осіб, що забезпечує баланс думок) з визнаною репутацією та значним досвідом роботи: журналісти, медіаменеджери, викладачі факультетів журналістики, представники індустрії, медіаексперти, правозахисники.
 7. Члени працюють на волонтерських засадах та проходять ротацію кожні 3 роки;
 8. З 2017 року другу каденцію поспіль Комісію очолює Андрій Куликов, відомий журналіст, теле- і радіоведучий. До 2017 року – Володимир Мостовий, засновник «Дзеркало тижня».
 9. Наші постійні партнери: Координатор проєктів ОБСЄ в Україні, Міжнародний Фонд «Відродження», Офіс Ради Європи в Україні, Посольство Британії в Україні, Посольство США в Україні та багато інших.
 10. Нашій роботі довіряють українські медіа:
 • «Отримав осуд Комісії журналістської етики за статтю. Я поважаю рішення цієї незалежної інституції, і пропоную всім уважно перечитати повний висновок комісії та обох експертів» Борис Давиденко, екс-головний редактор «Ліга.Нет», головний редактор «Forbes Ukraine», 25 жовтня 2021 року.
 • «Офіційна відповідь Радіо НВ щодо інциденту в ефірі за 10 вересня 2020 року: Радіо НВ засуджує будь-які прояви ксенофобії, нетерпимості та дискримінації та завжди пропагує у своєму ефірі толерантність та інклюзивність…Радіо НВ та Сергій Притула особисто дякують Комісії з журналістської етики за пильність та професіоналізм», «Радіо НВ», від 12 листопада 2020 року.
 • «На якій підставі ДБР порушує справу проти журналіста? За публікацію нехай і контроверсійного відео? Оцінювати це має комісія з журналістської етики..», головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва, 28 листопада 2021 р.

Роз’яснення щодо функцій та повноважень Комісії з журналістської етики

Поділитись
Контакти
cje.info@gmail.com
Електронна пошта
+380667776677
Номер телефону
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 27-а
Адреса