Подати скаргу
Закрити пошук

Склад комісії

Ротація членів Комісії відбувається раз на 3 роки, а її члени працюють на громадських засадах.

Головою Комісії з журналістської етики 2001-2016 років був Володимир Мостовий, головний редактор тижневика «Дзеркало тижня». З 2017 року другу каденцію поспіль Комісію очолює Андрій Куликов, журналіст, теле- і радіоведучий, співзасновник «Громадського радіо».

16 березня 2020 року відбулися загальні збори Всеукраїнської громадської організації “Комісія з журналістської етики”. Обрано новий склад Комісії з журналістської етики, до якого увійшло 15 осіб (8 чоловіків та 7 жінок). Процедура обрання складу КЖЕ детально описана в Положенні ВГО “Комісія з журналістської етики”.

Члени Комісії
Склад комісії

Андрій Куликов

Голова Комісії з журналістської етики з 2017 року. Журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, актор, медіа-експерт та медіа-тренер. Працював в Українській службі Бі-Бі-Сі (Лондон), ТСН телеканалу «1+1», «Новому каналі», «СТБ», був ведучим політичного ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі «ICTV» . У 2013 році виступив співзасновником «Громадського радіо». З вересня 2015 року очолює його правління.

Склад комісії

Сергій Гузь

журналіст, редактор сайту “Пильний погляд”/poglyad.info, м.Кам’янське Дніпропетровської області. Працював головним редактором тижневика “Наш репортер” (м.Дніпродзержинськ), в журналістиці з 1995 року. Кар’єру репортера розпочинав в газеті “Ведомости”, потім працював заступником головного редактора та шеф-редактором газети “Подія”, оглядачем відділу економіки в журналі “Український Тиждень”. З 2003 по 2008 рік очолював Незалежну медіа-профспілку України.

Склад комісії

Діана Дуцик

заслужена журналістка України, кандидатка філологічних наук, викладачка Могилянської школи журналістики НАУКМА та виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації», членкиня Ради з питань свободи слова та захисту журналістів з 6 листопада 2019 року.

Склад комісії

Тетяна Лебедєва

громадська діячка та медіаменеджерка. Почесна голова Національної асоціації медіа. Членкиня Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у 2003—2010 роки, державний службовець першого рангу. Перша голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (2017-2019 роки). Членкиня Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України з 6 листопада 2019 року.

Склад комісії

Ліза Кузьменко

медіаекспертка та тренерка з питань ґендерної рівності та недискримінації, голова ГО «Жінки в медіа», національна консультантка медійних та гендерних проєктів Ради Європи в Україні, Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, International Media Support (IMS), Internews Ukraine, Institute for War and Peace Reporting (IWPR) та ін. В 2016-2019 роках працювала на Громадському радіо. Закінчила Одеську юридичну академію, магістр права.

Склад комісії

Ліна Кущ

Перша секретар Національної спілки журналістів України. Журналістка з досвідом роботи в медіа понад 25 років (газета «Голос України», Українська служба Бі-Бі-Сі, Reuters). Освіта: Київський національний університет імені Т. Шевченка, факультет журналістики. До 2014 року жила і працювала в Донецьку. Експертка в питаннях висвітлення збройного конфлікту, міграції, життя окремих соціальних та етнічних груп (зокрема, для проєктів ICMPD, IFES Ukraine, Gustav Stresemann Institute, Media Dialogue та ін.) Співукладачка та консультантка кількох видань із журналістської етики та журналістської практики. 

Склад комісії

Олексій Мацука

журналіст, засновник та головний редактор сайту «Новости Донбасса». В 2021 році був шефредактором громадсько-​політичного мовлення державного телеканалу «Дом». У квітні 2014 року увійшов до списку «100 героїв інформації», вперше опублікованого організацією «Репортери без кордонів». У жовтні 2014 року Олексію Мацукі присуджено міжнародну премію International Press Freedom Award організацією «Канадські журналісти за свободу висловлювань».

Склад комісії

Борис Орел

журналіст, медіаексперт, член комітету Незалежної медіа-профспілки України. Працював головним редактором миколаївської щотижневої газети “СКІФ”.

З 2022 року став до лав Збройних Сил України як військовий.

Склад комісії

Світлана Остапа

медіаменеджерка, заслужена журналістка України, Голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Заступниця шеф-редактора порталу «Детектор медіа», до листопада 2015 року — заступниця директора вебпорталу «Телекритика». Членкиня громадських рад при Комітеті ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики і Держкомтелерадіо. Авторка понад 600 публікацій, з них понад 100 — на тему суспільного мовлення.

Склад комісії

Тетяна Печончик

голова правління Центру прав людини ZMINA. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Навчалася у Гарвардському університеті за програмою Ukrainian Research Institute, в Українській школі політичних студій та в Києво-Могилянській школі журналістики (програма DFJ – “Журналістика цифрового майбутнього”). Захистила дисертацію на тему: “Концепт “свобода слова” в сучасному українському мас-медійному дискурсі” у КНУ ім.Шевченка, кандидатка наук.

Склад комісії

Олексій Погорелов

медіаменеджер з понад 25-річним досвідом ефективного управління медіапроєктами, Президент Української Асоціації Медіа Бізнесу, член Громадських рад про Комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики , при Комітеті з питань свободи слова та при Держкомтелерадіо. Понад 10 років поспіль – експерт медійних проєктів ОБСЄ та Ради Європи в Україні. Вивчав саморегулювання в царині журналістської етики на досвіді Німеччини, Швеції, Данії та в рамках представництва КЖЕ в Альянсі Незалежних Прес Рад Європи (AIPCE).

Склад комісії

Оксана Романюк

медіаекспертка, виконавча директорка ГО “Інститут масової інформації” (ІМІ) з 2013 року, представниця в Україні “Репортерів без кордонів”. У 2021 році обрана до наглядової ради Суспільного мовника у сфері журналістики.

Склад комісії

Сергій Томіленко

голова Національної спілки журналістів України, член виконкому Європейської федерації журналістів, член громадської ради при Держкомтелерадіо України, член Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України. На журналістській роботі з 1995 року — кореспондент, редактор відділу, заступник головного редактора обласної газети «Молодь Черкащини». Був головним редактором обласної соціально-економічної газети «Нова Доба» (1998—2010). Засновник і керівник проекту Procherk.info (2010 – 2017). Має кваліфікацію тренера з практичної журналістики — випускник програми IREX U-Media «Тренінг для тренерів».

Склад комісії

Олег Хоменок

радник Internews Network, член ради директорів у GIJN – Global Investigative Journalism Network, Є сертифікованим медіа-консультантом та тренером з журналістики з багаторічним досвідом у медіа-галузі, автором кількох посібників з журналістики та навчання журналістиці та регіональним координатором міжнародного проекту SCOOP (Данія) з підтримки журналістських розслідувань. Він працював журналістом та редактором у кількох газетах та інформагентствах, очолював прес-службу Кримського парламенту у 1994-1997 роках, був регіональним кореспондентом Європейського медіа-інституту, став директором Кримського прес-центру IREX ПроМедіа у 1997 році і радником з питань друкованих ЗМІ IREX У-Медіа з 2005 року.

Склад комісії

Дмитро Хоркін

медіаменеджер і радіожурналіст. Член правління (з радіомовлення) Національної суспільної телерадіокомпанії України. Доцент Інституту журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. У радіожурналістиці з 2004 року. Очолює Групу радіостанцій НСТУ (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) з 2017 року. В Київському університеті імені Тараса Шевченка, окрім педагогічної роботи, є головою Державної екзаменаційної комісії (для спеціальності “ведучий теле- і радіопрограм”).

Поділитись