Подати скаргу
Закрити пошук
19.10.2021

Заборонені історії та не тільки: Журналістика розслідувань лідирує у всій Європі (анонс вебінару)

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) та Національна спілка журналістів України запрошують колег на вебінар провідних європейських  журналістів-розслідувачів та керівників редакцій. Серед спікерів заходу – лауреати цьогорічної журналістської премії імені Дафни Каруани – Лоран Річард та Сандрін Ріго – засновник та редакторка консорціуму “Заборонені історії”. Вони обговорюватимуть свою роботу над проектом «Пегас» з групою провідних журналістів -розслідувачів з усієї Європи.

«Заборонені історії» – це консорціум журналістів, місія якого – продовжувати розслідування вбитих, ув’язнених чи переслідуваних журналістів.

З моменту свого заснування у 2017 році “Заборонені історії” та її партнери займалися роботою вбитої мальтійської журналістки Дафні Каруани Галіції, а також журналістів, убитих за розслідування злочинів щодо навколишнього середовища або мексиканських картелів.

Короткий зміст історії «Пегас», за яку автори отримали журналістську європейську відзнаку:

Безпрецедентна витік інформації з більш ніж 50000 телефонних номерів, вибраних для спостереження клієнтами ізраїльської компанії NSO Group, показує, як цією технологією роками систематично зловживають. Консорціум “Заборонені історії” та “Міжнародна амністія” мали доступ до записів телефонних номерів, обраних клієнтами NSO у більш ніж 50 країнах з 2016 року.

Журналісти проекту Pegasus – понад 80 репортерів із 17 медіа-організацій у 10 країнах, що координуються Забороненими історіями за технічної підтримки лабораторії безпеки Amnesty International – переглянули ці записи номерів телефонів і змогли досягти піку за завісою цього зброя спостереження, яка ніколи раніше не була такою можливою.

Консорціум “Заборонені історії” виявив, що, всупереч тому, що NSO Group стверджувала протягом багатьох років, включаючи нещодавній звіт про прозорість, це шпигунське програмне забезпечення широко використовувалося. Дані, що просочилися, показали, що принаймні 180 журналістів були обрані цілями в таких країнах, як Індія, Мексика, Угорщина, Марокко та Франція. До потенційних цілей також належать правозахисники, вчені, бізнесмени, юристи, лікарі, профспілкові лідери, дипломати, політики та кілька глав держав.

Під час вебінару спікери пояснять, як вони проводили великі розслідування, інструменти, які вони використовують, етичні міркування, виклики та загрози, з якими вони стикаються, і як провести розслідування від концепції до остаточної трансляції чи публікації. Цей безкоштовний захід пройде 20 жовтня о 11:00 за київським часом.

Також ця двогодинна навчальна сесія за участю провідних журналістів-розслідувачів з усієї Європи надасть підказки, поради, надихаючі історії. Зустріч буде доступна англійською, сербською, чорногорською, російською мовами.

Спікери:

Володимир Оташевич, Мережа повідомлень про злочини та корупцію – LUPA (Чорногорія)

Марія Ріддерштедт, Sveriges Radio (Швеція)

Френ МакНалті, Prime Time, RTE (Ірландія)

Лоран Річард і Сандрін Ріго, «Заборонені історії»

Посилання на зустріч.

Для реєстрації звертайтесь до nisrine.salameh@ifj.org

Поділитись