Подати скаргу
Закрити пошук
27.05.2021

Саморегуляція працює: КЖЕ допомогла прибрати розпалювання ворожнечі в медіа

Саморегуляція працює: КЖЕ допомогла прибрати розпалювання ворожнечі в медіа

До Комісії з журналістської етики 22 квітня 2021 року надійшла скарга від Смирнова Петра Олексійовича щодо матеріалу «Маніфест на захист здорової моралі» за авторством Віктора Дорощука, опублікованого в розділі «Колонка автора» Інтернет-видання «Волинь Post» 9 квітня 2021 року.

Заявник вважає, що автор цього тексту дозволяє собі гомофобні та такі, що принижують гідність гомосексуальних українців, твердження. Наприклад, називає гомосексуалів “гетероненормативним біосміттям”, “гомиками”, «недолюдьми» тощо. Його також цікавило, чи не є порушенням стандартів відсутність пояснень та спростувань від редакції платформи щодо слів автора, які є маніпулятивними, зокрема щодо вилучення гомосексуальності з міжнародної класифікації хвороб, нібито, відбувалось під впливом “гей-лоббі”.

Комісія з Журналістської Етики звернулася до редакції видання «Волинь Post» з метою проведення медіації та виправлення ситуації щодо розміщення публікації та попросила надати коментарі щодо вказаної публікації.

Представниця редакції пояснила КЖЕ, що «публікація, про яку йдеться, – це блог, він не є матеріалом редакції, та опублікований на сайті користувачем. Але враховуючи важливість питання, ми вирішили видалити цей блог».

Комісія вітає таке рішення редакції. 

Додатково Комісія з журналістської етики нагадує, що роль редакції має полягати у турботі про читача, в тому числі – шляхом перегляду матеріалів, розміщених зовнішніми авторами, та шляхом обмеження до них доступу у разі, якщо матеріал потенційно порушує вимоги журналістської етики або законодавства і медіа отримало повідомлення про таке потенційне порушення. Комісія також рекомендує Інтернет-виданням розміщувати у відкритому доступі правила публікації авторських колонок або блогів, з зазначенням обмежень щодо змісту інформації, яку можна в них поширювати, та попередженням про видалення матеріалів у разі, якщо вони порушують відповідні правила. Крім того, на думку Комісії, задля чіткості відмежування редакційного контенту від користувацького, Інтернет-виданням варто використовувати дисклеймери на кшталт “Цей текст є особистою позицією автора. Редакція видання може не поділяти висловлені в ньому тези”.

Комісія з журналістської етики розглядає конфліктні ситуації етичного характеру як за зверненням журналіста, так і за зверненням інших фізичних та юридичних осіб, зацікавлених у етичній оцінці професійної діяльності конкретного журналіста, головного редактора, засновника або власника ЗМІ або державного органу, що має компетенцію у галузі масової інформації.

До звернення Комісії з журналістської етики   

 

       Після звернення і медіації 

Поділитись