Подати скаргу
Закрити пошук
21.10.2022

КЖЕ виходить зі складу Альянсу незалежних пресрад Європи через не виключення РФ

English

21 жовтня Альянс незалежних пресрад Європи (AIPCE), під час загальних зборів, розглянув скаргу Комісії з журналістської етики щодо виключення з організації російської Громадської колегії зі скарг на пресу/«Общественной коллегии по жалобам на прессу». Однак, за підсумками таємного голосування, не набралося необхідної кількості голосів.

Ще у квітні цього року, Комісія пропонувала виключити РФ через бездіяльність щодо багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа по відношенню до України.

Російська колегія з преси називає себе незалежною громадянською інституцією, хоча насправді є пропагандиським рупором Кремля. Зокрема, з початку збройної агресії РФ в Україну колегією не було прийнято жодного рішення чи заяви по дезінформаційним російським наративам. Ба більше, з 2020 року до складу цієї колегії входять відомі путінські пропагандисти: Володимир Познер та Маргарита Симоньян.

У зв’язку з чим, Комісія з журналістської етики заявляє про повне припинення свого членства в Альянсі незалежних пресрад Європи (AIPCE). Участь РФ в цій організації ставить під сумнів її здатність відповідати заявленим цілям та суперечить цінностям етичної журналістики, якими ми керуємося.

Нагадаємо, до Альянсу незалежних пресрад, окрім України, входять: Австрія, Бельгія, Німеччина, Вірменія, Боснія і Герцеговина, Кіпр, Болгарія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Угорщина, Косово, Ірландія, Чорногорія, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Сербія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Великобританія та Росія.

Поділитись