Подати скаргу
Закрити пошук
29.10.2021

КЖЕ долучилася до тренінгу суддів «Конфлікти зі ЗМІ: погляд судді та журналіста»

КЖЕ долучилася до тренінгу суддів «Конфлікти зі ЗМІ: погляд судді та журналіста»

27 жовтня 2021 року онлайн відбувся тренінг для суддів «Конфлікти зі ЗМІ: погляд судді та журналіста». Спікерами виступили: Світлана Остапа, членкиня Комісії з журналістської етики, голова Наглядової ради Суспільного мовника (АТ «НСТУ»), заступниця шеф-редактора порталу «Детектор медіа» та Михайло Зімін, суддя-спікер Жовтневого районного суду міста Кривого рогу Дніпропетровської області.

Крім того, на тренінгу були присутні представники судів: Камінь-Каширського районного суду Волинської області, Любомльського районного суду Волинської області, Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, Корольовського районного суду м. Житомира, Жовтневого районного суду міста Запоріжжя, Вінницького окружного адміністративного суду, Красноармійського міськрайонного суду Донецької області, Олевського районного суду Житомирської області, Дніпропетровського окружного адміністративного суду та багато інших.

Подія стала можлива завдяки ВГО “Всеукраїнська асоціація судових прессекретарів” та Комісія журналістської етики. На заході обговорили:

1. Права і обов’язки представників медіа: законодавчі і етичні норми.

2. Неетична журналістика: як діяти? Як працює організація, що займається саморегулюванням медіа, – Комісія з журналістської етики.

3. Практичні кейси скарг до КЖЕ. Комунікація з журналістами. Як і куди можна подати скаргу на матеріали ЗМІ.

4. Коротка інформація про медіареформи в Україні, зокрема у питанні протидії дезінформації.

5. Неетична поведінка ЗМІ. Досвід Жовтневого районного суду міста Кривого рогу Дніпропетровської області у вирішенні конфліктів зі ЗМІ.

“Ми разом розібрали один цікавий кейс по статті в газеті. У суддів велика цікавість, їх багато реєструється на такі тренінги. Це вкрай важливо у рамках здійснення просвітницької функції Комісії з журналістської етики. Маємо плани продовжити навчання професійних груп, зокрема працювати не тільки із суддями, але й з прокурорами”, – поділилася враженнями від тренінгу Світлана Остапа.

Нагадаємо, що медіація, просвіта та адвокація – три ключових пріоритети в роботі Комісії з журналістської етики. Саме тому, КЖЕ продовжить свою роботу в напрямку просвіти суддів, а також відкрита до співпраці з іншими державними органами та громадськими організаціями.

Крім того, 21 січня 2021 року Комісія підписала Меморандум про співпрацю з Тренінговим центром прокурорів України.

Поділитись