Подати скаргу
Закрити пошук
Фінальний звіт за результатами незалежного моніторингу висвітлення в онлайн-медіа та соціальній мережі Facebook місцевої виборчої кампанії в Україні
08.11.2021

Фінальний звіт за результатами незалежного моніторингу висвітлення в онлайн-медіа та соціальній мережі Facebook місцевої виборчої кампанії в Україні

Завантажити

Коаліція громадських організацій, що включає «Комісію журналістської етики», «Платформу прав людини», «Український інститут медіа та комунікації», «StopFake» (Україна) та ГО «Жінки в медіа» проводили системний моніторинг висвітлення в медіа президентської, парламентської, та місцевої передвиборчої кампанії в Україні.

Дана активність впроваджувалася за підтримки двох проєктів Ради Європи: «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні» та «Зміцнення свободи слова, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні», що імплементуються у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.

Метою моніторингу є надання професійної, комплексної та об’єктивної оцінки політичного різноманіття та балансу у висвітленні новин та поточних подій на телеканалах та у матеріалах інтернет-видань. Окрім цього, роль соціальних медіа під час виборів, потенційний вплив дезінформації та пропаганди, а також протидія медіастереотипам та висвітлення гендерної тематики, є іншими аспектами та показниками, включеними до моніторингу. Основною метою нашого моніторингу є інформування громадськості про поведінку ЗМІ під час виборчої кампанії і стимулювання дискусії щодо об’єктивності та якості їх роботи з висвітлення виборчих перегонів та сприяння їх дотриманню міжнародних стандартів та кращих практик щодо свободи вираження поглядів та незалежності ЗМІ.

Методологію розроблено за підтримки проєктів Ради Європи “Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні” у співпраці з проектом Ради Європи “Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні” в 2019 році (автори – Расто Кужель та Олександр Бурмагін). Методологію адаптовано до моніторингу місцевих виборів за підтримки проєкту Ради Європи «Європейський Cоюз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» аналітиками коаліції ГО (Діаною Дуцик, Олександром Бурмагіним, Ольгою Юрковою та Єлизаветою Кузьменко).

Поділитись