Подати скаргу
Закрити пошук
11.12.2015

Довідник з безпеки журналістів (2007)

Завантажити

Самоохоронник у гарячих точках та при громадянських заворушеннях, 2007

Упорядник – Жанна Клемпуш, Рівненський ресурсний центр для журналістів

Редактор – Сергій Штурхецький, Рівненська обласна організація ВПС “Незалежна медіа-профспілка України”

Безпека – це позитивна якість, це частина того, що робота буде виконана добре, швидко і відповідально. Хороший журналіст удосконалює своє розуміння безпеки, так само як він удосконалює навики проведення інтерв’ю і журналістського розслідування.

Безпека – це необхідність думати наперед, бути підготовленим, спостерігати за тим, що відбувається. Хороший водій “читає” дорогу, а швидкий водій “читає” спідометр. Хороший журналіст чутливий до того, що відбувається навколо. Уважний журналіст завжди контролює свої дії, а відчайдушний журналіст не контролює їх.

Робота журналіста полягає в тому, щоб розповісти ту історію, яка не повинна була стати історією. Журналіст, що піддає себе небезпеці заради отримання сенсаційного матеріалу, не є хорошим журналістом. Професійна журналістика полягає в гарантуванні безпеки. Журналісти, які дотримуються думки “смерть або слава”, зазвичай переслідують славу, вони не замислюються над тим, що можуть отримати смертельні поранення. Іноді такий ризик може бути даремним. Знаходитися ближче до подій не завжди означає отримати кращий репортаж.

Поділитись