Подати скаргу
Закрити пошук
Статус рішення:

Використання мови ворожнечі

Подавач:
Ковальчук Ольга Вячеславівна
Дата подання:
22.08.2021
Порушник:
акредитаційна картка ЗМІ № 901595
Статті кодексу:
15. Заборона дискримінації

Рішення

31.03.2021 року на офіційному сайті Realist.online була опублікована стаття «Роми побили ветерана АТО: фото і подробиці події» в якій говориться: «На Закарпатті в одному із супермаркетів міста Берегово роми накинулись на ветерана АТО, який отримав інвалідність на передовій. Чоловіка сильно побили та зламали щелепу.» (скриншот додаю), де вказання національності – це явне порушення Кодексу журналісткої етики.

Ініціативна група «Stop negative» в особі Ковальчук Ольги Вячеславівни просить Комісію журналісткої етики звернути увагу на цю статтю, оскільки виявила в ній порушення пункту 15 Кодексу журналісткої етики «Журналіст повинен уникати у своїх публікаціях та передачах образ з приводу національних, расових, етичних та релігійних поглядів і почуттів людей, протидіяти екстремізму та обмеженню громадянських прав за будь-якими ознаками.»

Через згадування в кримінальній хроніці ромської національності, як характеристики людини, виникають випадки дискримінації. Через такий дисбаланс представлення ромської тематики, у людей, які ніколи не зустрічали ромів у житті, з’являється ряд упереджень, а у самих ромів – відчуття власної нікчемності. Це загострює розбрат між ромами та українцями, створює міфічний образ ромів і тим самим викликає відчуття дисонансу у свідомості самих ромів, а також змушує їх більш тісно триматись один одного та усіляко уникати зовнішніх контактів. Що в свою чергу ще більше вповільнює процес включення ромів в українське суспільство.

Поділитись