Подати скаргу
Закрити пошук
Статус рішення:
Відхилено
Дата рішення 2022-03-30

Щодо скарги Сергія Гордишева на телеканал “Прямий”

Подавач:
Гордишев Сергій Ігорович
Дата подання:
28.03.2022
Порушник:
Телеканал "Прямий"
Статті кодексу:
19. Свідоме порушення журналістської етики

Рішення

Комісія з журналістської етики розглянула скаргу Гордишева Сергія Ігоровича від 28 березня 2022 року на «розміщення на цьому ресурсі (веб-ресурсі телеканалу «Прямий») московітської говірки, у тому числі матьєрщіни». Скаржник наводить фрагмент, з якого неможливо дізнатися ані веб-адресу, ані дату та час розміщення оскаржуваного матеріалу (ілюстрації).

Окрім того, текст скарги містить мову ворожнечі та різноманітні звинувачення на адресу телеканалу.

Комісія з журналістської етики інформує, що залишає цю скаргу без розгляду через відсутність опису, що саме порушено та у яких саме публікаціях.

Окрім того, Комісія звертає увагу на своє рішення від 09 березня 2022 року «Щодо скарги на ТОВ «5 канал» через використання фрази-відповіді українських солдатів з острова Зміїний» і рекомендує скаржнику уважно з ним ознайомитися.

Зокрема, у рішенні йшлося про те, що Редакційні настанови Бі-Бі-Сі починаються з такого: «Якби світ був досконалий, “Редакційні настанови Бі-Бі-Сі” складалися б з однієї фрази: керуйтеся власною думкою. Жоден набір правил чи настанов не може замінити потребу продюсерів, редакторів і менеджерів скористатися мудрістю, яка є наслідком досвіду, здорового глузду, а також редакційних та етичних норм, при зіткненні зі складними редакційними проблемами».

Комісія з журналістської етики – орган саморегуляції роботи журналістів та редакцій в Україні, який обговорює та пропонує вирішення конфліктних ситуацій у медіа шляхом розгляду скарг від споживачів інформації. У своїй діяльності Комісія базується на єдиному стандарті роботи – Кодексі етики українського журналіста, ухваленому 24 квітня 2004 року на з’їзді журналістів – підписантів документу, а в останній редакції зі змінами – 4 жовтня 2013 року на з’їзді підписантів Кодексу.

Комісія розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру, які виникають у журналістському середовищі та між журналістським середовищем і громадськістю у зв’язку із виконанням журналістами свого професійного обов’язку.

Комісія розглядає конфліктні ситуації як за зверненням журналіста, так і за зверненням інших фізичних та юридичних осіб, зацікавлених в етичній оцінці професійної діяльності конкретного журналіста, головного редактора, засновника або власника засобу масової інформації, державного органу, що має компетенцію у галузі масової інформації, або інших суб’єктів, діяльність яких пов’язана або стосується професійної журналістської діяльності.

Діяльність Комісії спрямована на досягнення таких цілей:
– формування культури професійної та чесної журналістики;
– утвердження довіри до ЗМІ;
– зміцнення принципу свободи слова в Україні;
– встановлення конструктивного діалогу між учасниками конфлікту на умовах рівноправ’я сторін;
– усвідомлення і сприйняття широкими колами журналістів міжнародно визнаних правил поведінки та необхідності дотримуватися їх у щоденній діяльності;
– досягнення точної кваліфікації дій, що оскаржуються, і формулювання рішень, які застосовуватимуться у майбутньому як прецеденти.

Поділитись