File a complaint
Close search

Composition of the commission

Ротація членів Комісії відбувається раз на 3 роки, а її члени працюють на громадських засадах.

Головою Комісії з журналістської етики 2001-2016 років був Володимир Мостовий, головний редактор тижневика «Дзеркало тижня». З 2017 року другу каденцію поспіль Комісію очолює Андрій Куликов, журналіст, теле- і радіоведучий, співзасновник «Громадського радіо».

16 березня 2020 року відбулися Загальні збори Всеукраїнської громадської організації “Комісія з журналістської етики”, які оновили склад ВГО. Обрано новий склад правління ВГО “КЖЕ”, головою якого знову став Олексій Погорєлов, а Головою Комісії з журналістської етики Андрій Куликов. Учасники загальних зборів обрали новий склад Комісії з журналістської етики. До нового складу КЖЕ обрано 15 осіб.

Процедура обрання складу КЖЕ детально описана в Положенні ВГО “Комісія з журналістської етики”.

Members of the Commission
Composition of the commission

Андрій Куликов

Голова Комісії з журналістської етики з 2017 року. Журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, актор, медіа-експерт та медіа-тренер. Працював в Українській службі Бі-Бі-Сі (Лондон), ТСН телеканалу «1+1», «Новому каналі», «СТБ», був ведучим політичного ток-шоу «Свобода слова» на телеканалі «ICTV» . У 2013 році виступив співзасновником «Громадського радіо». З вересня 2015 року очолює його правління.

Composition of the commission

Сергій Гузь

журналіст, редактор сайту “Пильний погляд”/poglyad.info, м.Кам’янське Дніпропетровської області. Працював головним редактором тижневика “Наш репортер” (м.Дніпродзержинськ), в журналістиці з 1995 року. Кар’єру репортера розпочинав в газеті “Ведомости”, потім працював заступником головного редактора та шеф-редактором газети “Подія”, оглядачем відділу економіки в журналі “Український Тиждень”. З 2003 по 2008 рік очолював Незалежну медіа-профспілку України.

Composition of the commission

Діана Дуцик

заслужена журналістка України, кандидатка філологічних наук, викладачка Могилянської школи журналістики НАУКМА та виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації», членкиня Ради з питань свободи слова та захисту журналістів з 6 листопада 2019 року.

Composition of the commission

Тетяна Лебедєва

громадська діячка та медіаменеджерка. Почесна голова Національної асоціації медіа. Членкиня Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у 2003—2010 роки, державний службовець першого рангу. Перша голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (2017-2019 роки). Членкиня Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України з 6 листопада 2019 року.

Composition of the commission

Єлизавета Кузьменко

медіаекспертка та тренерка з питань ґендерної рівності та недискримінації, голова ГО «Асоціація «Жінки в медіа», національна консультантка медійних та гендерних проєктів Ради Європи в Україні, Координатора проектів ОБСЄ в Україні. З 2018 року і до тепер кураторка медіакластеру Форуму видавців у Львові. В 2016-2019 роках працювала на Громадському радіо. Закінчила Одеську юридичну академію, магістр права.

Composition of the commission

Ліна Кущ

Перша секретар Національної спілки журналістів України. Журналістка з досвідом роботи в медіа понад 25 років (газета «Голос України», Українська служба Бі-Бі-Сі, Reuters). Освіта: Київський національний університет імені Т. Шевченка, факультет журналістики. До 2014 року жила і працювала в Донецьку. Експертка в питаннях висвітлення збройного конфлікту, міграції, життя окремих соціальних та етнічних груп (зокрема, для проєктів ICMPD, IFES Ukraine, Gustav Stresemann Institute, Media Dialogue та ін.) Співукладачка та консультантка кількох видань із журналістської етики та журналістської практики. 

Composition of the commission

Олексій Мацука

журналіст, засновник та головний редактор сайту «Новости Донбасса». В 2021 році був шефредактором громадсько-​політичного мовлення державного телеканалу «Дом». У квітні 2014 року увійшов до списку «100 героїв інформації», вперше опублікованого організацією «Репортери без кордонів». У жовтні 2014 року Олексію Мацукі присуджено міжнародну премію International Press Freedom Award організацією «Канадські журналісти за свободу висловлювань».

Composition of the commission

Борис Орел

журналіст, медіаексперт, член комітету Незалежної медіа-профспілки України. Працював головним редактором миколаївської щотижневої газети “СКІФ”.

Composition of the commission

Світлана Остапа

медіаменеджерка, заслужена журналістка України, Голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Заступниця шеф-редактора порталу «Детектор медіа», до листопада 2015 року — заступниця директора вебпорталу «Телекритика». Членкиня громадських рад при Комітеті ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики і Держкомтелерадіо. Авторка понад 600 публікацій, з них понад 100 — на тему суспільного мовлення.

Composition of the commission

Тетяна Печончик

голова правління Центру прав людини ZMINA. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Навчалася у Гарвардському університеті за програмою Ukrainian Research Institute, в Українській школі політичних студій та в Києво-Могилянській школі журналістики (програма DFJ – “Журналістика цифрового майбутнього”). Захистила дисертацію на тему: “Концепт “свобода слова” в сучасному українському мас-медійному дискурсі” у КНУ ім.Шевченка, кандидатка наук.

Composition of the commission

Олексій Погорелов

медіаменеджер з понад 25-річним досвідом ефективного управління медіапроєктами, Президент Української Асоціації Медіа Бізнесу, член Громадських рад про Комітеті ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики , при Комітеті з питань свободи слова та при Держкомтелерадіо. Понад 10 років поспіль – експерт медійних проєктів ОБСЄ та Ради Європи в Україні. Вивчав саморегулювання в царині журналістської етики на досвіді Німеччини, Швеції, Данії та в рамках представництва КЖЕ в Альянсі Незалежних Прес Рад Європи (AIPCE).

Composition of the commission

Оксана Романюк

медіаекспертка, виконавча директорка ГО “Інститут масової інформації” (ІМІ) з 2013 року, представниця в Україні “Репортерів без кордонів”. У 2021 році обрана до наглядової ради Суспільного мовника у сфері журналістики.

Composition of the commission

Сергій Томіленко

голова Національної спілки журналістів України, член виконкому Європейської федерації журналістів, член громадської ради при Держкомтелерадіо України, член Ради з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України. На журналістській роботі з 1995 року — кореспондент, редактор відділу, заступник головного редактора обласної газети «Молодь Черкащини». Був головним редактором обласної соціально-економічної газети «Нова Доба» (1998—2010). Засновник і керівник проекту Procherk.info (2010 – 2017). Має кваліфікацію тренера з практичної журналістики — випускник програми IREX U-Media «Тренінг для тренерів».

Composition of the commission

Олег Хоменок

радник Internews Network, член ради директорів у GIJN – Global Investigative Journalism Network, Є сертифікованим медіа-консультантом та тренером з журналістики з багаторічним досвідом у медіа-галузі, автором кількох посібників з журналістики та навчання журналістиці та регіональним координатором міжнародного проекту SCOOP (Данія) з підтримки журналістських розслідувань. Він працював журналістом та редактором у кількох газетах та інформагентствах, очолював прес-службу Кримського парламенту у 1994-1997 роках, був регіональним кореспондентом Європейського медіа-інституту, став директором Кримського прес-центру IREX ПроМедіа у 1997 році і радником з питань друкованих ЗМІ IREX У-Медіа з 2005 року.

Composition of the commission

Дмитро Хоркін

медіаменеджер і радіожурналіст. Член правління (з радіомовлення) Національної суспільної телерадіокомпанії України. Доцент Інституту журналістики Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. У радіожурналістиці з 2004 року. Очолює Групу радіостанцій НСТУ (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) з 2017 року. В Київському університеті імені Тараса Шевченка, окрім педагогічної роботи, є головою Державної екзаменаційної комісії (для спеціальності “ведучий теле- і радіопрограм”).

Share